V jako Vítězství | V for Victory | Véčko

Hnutí odporu a jejich sympatizanti (osoby a obsazení)

Tato sekce představuje hlavní představitele odporu proti vesmírným vetřelcům z řad lidí. Hlavními vůdci byli ve všech sériích Juliet Parrish a Mike Donovan, ve druhé a třetí sérii pak ještě Ham Tyler.

Juliet Parrish

Faye Grant (* 16.7.1957)

Juliet Parrish Hlavní ženská představitelka odboje proti návštěvníkům je studentkou medicíny a biochemičkou. Do čela odboje se dostane víceméně náhodou určitou shodou okolností. Sama o sobě říká, že není žádným vůdcem a že se pro toto poslání nehodí, ale Ruby ji přesvědčí o opaku. Vystupuje ve všech dílech.

 

Mike Donovan

Marc Singer (* 29.1.1948)

Mike Donovan Mike je reportér, který sleduje nepokoje v Salvadoru, když v tom se najednou objeví Návštěvníci se svou obrovskou lodí. Mike tak získá exkluzivní reportáž a díky tomu je i jedním z mála lidí, kteří mohou vejít na palubu mateřské lodi a natočit zde více. Mike Donovan je první z pozemšťanů, který zjistí, že Návštěvníci nejsou ve skutečnosti lidmi, ale jakýmisi velkými zelenými ještěrkami. Vystupuje ve všech dílech.

 

Ham Tyler

Michael Ironside (* 12.1.1950)

Ham Tyler Ham Tyler je veteránem z Vietnamu a ke hnutí odporu se připojuje až později. Společně se svým kamarádem Chrisem Farberem vnáší do odboje tolik potřebnou vojenskou kázeň a organizaci. Vystupuje v 2x02 až 3x12.

 

Robin Maxwell

Blair Tefkin (* 9.12.1959)

Robin Maxwell Dcera Robina a Kathleen Maxwellových. Seznámí se s mimozemšťanem Brianem a má s ním hvězdné dítě - Alžbětu. V průběhu celé série má problémy s partnery: nejprve ji svádí hlavní kolaborant Daniel Bernstein, dalším partnerem je mimozemšťan Brian, se kterým má Alžbětu,, později si myslí na Kylea Batese, ten ale začne chodit s její dcerou Alžbětou a v závěru se sblíží s Johnem Langleyem, který, jak se později ukáže, je také mimozemšťanem. Vystupuje od začátku až do 3x12.

 

Elizabeth Maxwell

Jennifer Cooke (* 19.9.1964)

Elizabeth Maxwell Hvězdné dítě Alžběta v podobě dospělé ženy. Alžběta vznikla spojením pozemšťanky Robin Maxwell a mimozemšťana Briana. Velmi výrazně vstupuje do děje svými "zvláštními" schopnostmi. Dospělou se stala ze dne na den z dítěte jakousi tělesnou přeměnou (metamorfozou). Vystupuje v 3x02 až 3x19.

 

Elizabeth Maxwell (dítě)

Jenny Beck (* 3.8.1974)

Elizabeth Maxwell Young Hvězdné dítě Alžběta v podobě dítěte. Vystupuje v 2x03 a 3x01.

 

Robert Maxwell

Michael Durrell (* 6.10.1943)

Robert Maxwell Vědec antropolog, otec Robin, dědeček Alžběty a manžel Kathleen. Velmi výrazná postava odboje. Vystupuje od začátku až do své smrti, kdy zahyne v 3x02 při záchraně lidstva od částicového paprskometu Triax.

 

Kathleen Maxwell

Penelope Windust

Kathleen Maxwell Manželka Roberta Maxwella a matka Robin. Zahyne záhy v 1x02 při boji v táboře v horách.

 

Polly Maxwell

Viveka Davis

Polly Maxwell Sestra Robin, dcera Robina a Kathleen Maxwellových.

 

Elias Taylor

Michael Wright (* 30.4.1956)

Elias Taylor Zpočátku zloděj a neúspěšný bratr úspěšného lékaře, později jeden z hlavních členů odboje, v jehož baru se schází celé hnutí. Vystupuje od začátku až do své smrti - zahyne v nočním boji v 3x11.

 

Caleb Taylor

Jason Bernard (* 17.5.1938, + 16.10.1996)

Caleb Taylor Otec Eliase a Bena Taylora. V úvodu mu návštěvník Willy zachrání život při nehodě v továrně. Později aktivní člen odboje.

 

Dr. Ben Taylor

Richard Lawson (* 7.3.1947)

Ben Taylor Úspěšný bratr neúspěšného Eliase Taylora. Zahyne hned v úvodu.

 

Howard K. Smith

Howard K. Smith (* 12.5.1914, + 15.1.2002)

Howard K. Smith Televizní komentátor stanice Svoboda - vystupuje v úvodu většiny dílů 3. série. Hraje sám sebe.

 

Harmony Moore

Diane Cary

Harmony Moore Prodavačka občerstvení v továrně Dupresových. Seznámí se s hodným návštěvníkem Willym. I v době, kdy už ví, jak ve skutečnosti návštěvníci vypadají, stále něco k Willymu cítí.

 

Tony Wah Chong Leonetti

Evan C. Kim

Tony Kameraman, novinář a věrný přítel a pomocník Mikea Donovana.

 

Kyle Bates

Jeff Yagher (* 18.1.1961)

Kyle Bates Syn kolaboranta Nathana Batese do děje vstupuje až ve třetí řadě. Zamiluje se do Alžběty, což nelibě nese její matka Robin, která si myslela, že s ním bude chodit.

 

Maggie Blodgett

Denise Galik-Furey

Maggie Blodgett Výrazná postava úvodních dvou řad - přítelkyně Marka - domlouvají si svatbu, ale Mark zahyne. Sehraje zásadní roli při likvidaci kolaboranta Daniela Bernsteina.

 

Ruby Engels

Camila Ashland

Ruby Engels Představitelka odboje starší generace. Vetře se jako uklízečka do tábora návštěvníků, odkud vynáší informace. Je zabita kolaborantem a sousedem Danielem Bernsteinem.

 

Abraham Bernstein

Leonardo Cimino

Abraham Bernstein Otec Stanleye Bernsteina ukryje na zahradě v kůlně rodinu Maxwellových. Když na to přijde jeho vnuk Daniel, který je kolaborantem, tak ho seberou a už se ze zajetí nevrátí

 

Lynn Bernstein

Bonnie Bartlett (* 20.6.1929)

Lynn Bernstein Manželka Stanleye Bernsteina sehraje důležitější roli při poskytování úkrytu odboji, když její manžel je proti a ona ho přesvědčí přečtením odkazu jeho mrtvého otce Abrahama.

 

Stanley Bernstein

George Morfogen (* 30.3.1933)

Stanley Bernstein Zpočátku velmi bázlivý, ale po přemlouvání otce Abrahama a manželky Lynn se stane odvážnějším.

 

Otec Andrew Doyle

Thomas Hill (* 20.6.1927)

Father Andrew Doyle Duchovní otec skupiny, aktivně se zapojuje do odboje.

 

Mark

Sandy Simpson

Mark Přítel Maggie Blodgett, se kterou si domlouvá svatbu, které se nedočká, protože je v boji zabit. Žárlí na Maggie v době, kdy se "přátelí" s Danielem Bernsteinem kvůli jeho následné likvidaci.

 

Arthur Dupres

Hansford Rowe (* 12.5.1924)

Arthur Dupres Majitel továrny, kde návštěvníci "vyrábějí chemikálie". Manžel kolaborantky Eleanor Dupres (matky Donovana).

 

Sancho Gomez

Rafael Campos (* 13.5.1936, + 9.7.1985)

Sancho Gomez V úvodu pomůže rodině Maxwellových překonat zátarasy návštěvníků. Později důležitý člen odboje.

 

Josh Brooks

Tommy Petersen

Josh Brooks Kamarád syna Mikea Donovana, Seana. Výrazněji vystupuje v úvodu 2x01 při setkání s Donovanem, kdy mu návštěvníci unesli rodiče.

 

Brad

William Russ (* 20.10.1950)

Brad Aktivní člen odbojového hnutí.

 

Chris Farber

Mickey Jones (* 10.6.1941)

Chris Farber Do děje vstupuje společně se svým kamarádem Hamem Tylerem. Rovněž veterán z Vietnamu. Odborník na zbraně a výbušniny.

 

Dr. Metz

David Hooks (* 9.1.1920)

Dr. Metz Lékař, v jehož laboratoři pracuje Julie. Zmizí záhy jako oběť fingovaného spiknutí vědců.

 

Marjorie Donovan

Joanna Kerns (* 12.2.1953)

Marjorie Donovan Bývalá manželka Mikea Donovana, vychovává jeho syna Seana.

 
zavřít